About the project

Birds of Ukraine

Мистецько-просвітницький проєкт, який привертає увагу українців до проблем зникнення птахів України, а також спонукає цікавитись, спостерігати та підтримувати пташиний світ

OBJECTIVE OF THE PROJECT

Деякі види українських пташок зникають з катастрофічною швидкістю. Майбутні покоління українців можуть не побачити на власні очі звичні нам види птахів. Щоб зберегти біорізноманіття України, Фонд співпрацює з українськими науковцями та сприяє дослідженням з моніторингу біорізноманіття на певних територіях. Такі дослідження допоможуть виявити проблеми пов'язані із зникненням птахів та знайти шляхи їх вирішення. Проєкт розрахований на три роки з 2021 по 2023 рр. Протягом 2021 року заплановано проілюструвати 100 видів птахів України. Це авторські роботи художниці Соні Атлантової, яка спеціально для цього проєкту розробила особливу техніку зображення птахів. Зібрані кошти від продажу художніх робіт підуть на реалізацію проєктів із захисту птахів та їх оселищ. Авторські роботи виконані аквареллю та олівцем. Це поєднання живопису та графіки. Особливість композиції художніх робіт полягає в тому, що птахи зображені в рослинному середовищі, у якому вони живуть в природі. Кожен малюнок — витвір мистецтва, окремий художній твір, виконаний згідно орнітологічних стандартів для експонування в музеях та галереях.

Кожний вид птахів зображений у трьох різних періодах свого розвитку – від пташеняти до дорослої особини. “Щоб створити одну роботу із зображенням певного виду пташки, я обов'язково вивчаю фотографії і переглядаю відео, щоб зрозуміти її пластичність. Найкраще побачити птаха в середовищі, якому він проживає. Для цього я йду на прогулянку в парк чи ліс. Завжди маю з собою блокнот для замальовок, які я потім використовую для створення основної роботи”, – розповідає про особливості створення своїх робіт художниця, Соня Атлантова.

Цікаво, що деякі види птахів тривалий час приховують своїх пташенят від “чужих очей” і побачити їх можна лише на світинах створених під час спеціальних спостережень. Саме тому художниця ввела цей елемент композиції як обов'язковий для всіх робіт.